Mateřská škola

Naše mateřská škola byla nově přistavěna k budově základní školy v letech 1991 - 1992. Ve školním roce 1992 - 1993 byla otevřena jako samostatné zařízení Mateřská škola Nahořany. V roce 1994 došlo ke sloučení MŠ a ZŠ pod jedno ředitelství a tím vzniklo společné zařízení Základní škola a Mateřská škola Nahořany. Od 1. 1. 2003 jsme příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Obec Nahořany.

Jsme jednotřídní mateřská škola s kapacitou 21 dětí ve věku od 3 do 7 let. Pokud máme volná místa, dojíždí k nám děti i z okolních obcí.

Školka se nachází ve 2. patře školní budovy. Dětem jsou k dispozici 2 velké třídy a malá místnost školní družiny. Jedna třída je uspořádána do oddělených koutků s dostatkem moderních hraček. Nechybí ani věci a materiály pro tvořivou práci dětí. Hračky jsou dětem lehce přístupné. Zde si mohou děti po celý den vybrat z nabízených činností podle svých spontánních potřeb. K tvořivé práci vybízí koutky Dílna a Ateliér, k podpoře komunikace a spolupráce Domácnost, Puzzles a hry, velmi oblíbený je koutek s počítačem. Druhá třída je vybavena koutky Knihy, Příroda, Auta, Pohyb a odpočinek. Tuto třídu využíváme ke cvičení. Odpoledne se po rozložení lehátek mění na ložnici. V této třídě si také společně tvoříme komunitní kruh.

Společně naplňujeme cíle našeho školního vzdělávacího programu, Jdeme na to od lesa.